فیلترپرس و تصفیه آب آشامیدنی

توسطمدیریت

فیلترپرس و تصفیه آب آشامیدنی

نقش فیلترپرس در تصفیه آب آشامیدنی ، مقاله کاربرد فیلتر پرس در تصفیه مواد معدنی و میکروبی از آب آشامیدنی در نقاط دور از دسترس به آب تصفیه و فیلتر شده،کمک دستگاه فیلترپرس به تصفیه خانه ها

استفاده از فیلتر پرس در تصفیه آب آشامیدنی:

 آب یک منبع طبیعی ضروری برای حیات روی زمین است و حفظ آن برای نسل های آینده بسیار مهم است. با این حال، با افزایش جمعیت جهان، تقاضا برای آب پاک نیز افزایش می یابد. صنعتی شدن و شهرنشینی نیز به آلودگی منابع آب کمک کرده است و توسعه راه حل های موثر تصفیه آب برای حذف ناخالصی ها و آلاینده ها را ضروری می سازد.

 

یکی از این راه حل ها استفاده از فیلترپرس برای تصفیه آب است، دستگاهی که برای جداسازی جامدات از مایعات استفاده می شود. فیلتر پرس آب معمولاً در تصفیه خانه های فاضلاب برای حذف ناخالصی ها از فاضلاب قبل از تخلیه به محیط استفاده می شود. آنها همچنین در صنایع مختلف مانند داروسازی، فرآوری مواد غذایی و معدن برای جداسازی جامدات از مایعات استفاده می شوند.

 

تصفیه آب:

سیستم های آب آشامیدنی عمومی از روش های مختلف تصفیه آب برای تامین آب آشامیدنی سالم برای جوامع خود استفاده می کنند. سیستم های آب عمومی اغلب از یک سری مراحل تصفیه آب استفاده می کنند که شامل انعقاد، لخته سازی، ته نشینی، فیلتراسیون و ضد عفونی می شود.

مراحل تصفیه آب:

انعقاد:

انعقاد اغلب اولین مرحله در تصفیه آب است. در طول انعقاد، مواد شیمیایی با بار مثبت به آب اضافه می شود. بار مثبت بار منفی کثیفی و سایر ذرات محلول در آب را خنثی می کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، ذرات به مواد شیمیایی متصل می شوند تا ذرات کمی بزرگتر را تشکیل دهند. مواد شیمیایی رایج مورد استفاده در این مرحله شامل انواع خاصی از نمک، آلومینیوم یا آهن است.

لخته:

لخته سازی از مرحله انعقاد پیروی می کند. لخته سازی عبارت است از اختلاط ملایم آب برای تشکیل ذرات بزرگتر و سنگین تر به نام لخته. اغلب، کارخانه های تصفیه آب در طول این مرحله مواد شیمیایی اضافی را برای کمک به تشکیل لخته ها اضافه می کنند.

رسوب گذاری:

ته نشینی یکی از مراحلی است که تصفیه خانه ها برای جداسازی جامدات از آب از آن استفاده می کنند. در طول رسوب گذاری، لخته ها در کف آب می نشینند زیرا از آب سنگین تر هستند.

فیلتراسیون:

هنگامی که لخته ها در کف آب قرار گرفتند، آب شفاف بالای آن فیلتر می شود تا مواد جامد اضافی از آب جدا شود. در طی فیلتراسیون، آب شفاف از فیلترهایی عبور می کند که اندازه منافذ متفاوتی دارند و از مواد مختلفی (مانند ماسه، شن و زغال سنگ) ساخته شده اند. این فیلترها ذرات و میکروب های حل شده مانند گرد و غبار، مواد شیمیایی، انگل ها، باکتری ها و ویروس ها را از بین می برند. فیلترهای کربن فعال نیز هر گونه بوی بد را از بین می برند.

  • استفاده از فیلتر پرس در فیلتراسون آب:

فیلتر پرس آب با اعمال فشار به دوغاب آب و مواد جامد کار می کند. فشار آب را از فیلتر عبور می دهد و مواد جامد را پشت سر می گذارد. سپس آب تصفیه شده جمع آوری می شود و می تواند مجدداً استفاده شود یا در محیط تخلیه شود.

 

فیلترپرس و تصفیه آب آشامیدنی

 

تصفیه خانه های آب می توانند علاوه بر یا به جای فیلتراسیون سنتی از فیلتر پرس ها استفاده کنند. در طول فرایند فیلترپرس، آب از یک صفحه فیلتر با منافذ بسیار کوچک عبور می کند. این فیلتر فقط آب و سایر مولکول های کوچک (مانند نمک ها و مولکول های باردار و ریز) عبور می کند.

فیلتر آب آشامیدنی

 

ضد عفونی:

پس از فیلتر شدن آب، کارخانه های تصفیه آب ممکن است یک یا چند ضدعفونی کننده شیمیایی (مانند کلر، کلرامین یا دی اکسید کلر) را برای از بین بردن انگل ها، باکتری ها یا ویروس های باقی مانده اضافه کنند.

 

درباره نویسنده

مدیریت administrator

دیدگاه‌ها بسته شده اند.
ارتباط با مدیریت