دستگاه فیلترپرس و کارتن سازی

توسطمدیریت

دستگاه فیلترپرس و کارتن سازی

استفاده و کاربرد دستگاه فیلتر پرس در صنعت و صنایع کارتن سازی ، فیلترپرس چه کمکی به کارتن سازی میکنید؟ بازیافت آب در کارتن سازی توسط فیلتر پرس

استفاده از فیلتر پرس در صنایع کارتن سازی

استفاده از فیلترپرس در صنایع کارتن سازی یک راه حل مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست است.

تولید کارتن یک صنعت بزرگ در ایران و جهان است.

از مواد و کاغذ لاینر برای تولید کارتن استفاده می شود. کارتن یک ساختار ساندویچی است که از چسباندن یک لایه میانی موجدار فلوت دار به دو روکش تخته آستری تشکیل می شود.

 

دفع فاضلاب تولید شده در یک کارخانه کارتن به دلیل سطوح بالای مواد آلی که عمدتاً از نشاسته چسب و فلزات سنگین ناشی می شود، به یک مشکل تبدیل شده است.

 

برای برآورده ساختن الزامات اکولوژیکی و اقتصادی، فیلتر کردن جریان های پساب ، به یک کارخانه کارتن سازی اجازه می دهد تا نیازهای تخلیه را برآورده کند و منبع تمیزی از آب قابل استفاده مجدد را ارائه دهد. تصفیه پساب در بیشتر موارد برای تخلیه و یا استفاده مجدد مورد نیاز است.

پیشرفت فناوری در سیستم های فیلتراسیون فرصتی را برای کارخانه های کارتن سازی ایجاد کرده است تا جریان های پساب فاضلاب را تصفیه کنند تا محدودیت های زیست محیطی سخت گیرانه تری داشته باشند.

 

امروزه در صنعت کارتن سازی و همچنین صنعت خمیر و کاغذ، فیلترپرس ها می‌توانند در جایی که فناوری‌های سنتی فیلتراسیون با مشکلات رسوب که در گذشته مواجه بودند را حل کنند.

 

فیلترپرس صفا یک جایگزین جذاب برای روش های معمولی فیلتراسیون به دلیل طراحی آن است.

 

در فرآیند فیلتراسیون برای تصفیه پساب کارخانه کارتن سازی با استفاده از فیلتر پرس صفا هنگامی که جوهر و نشاسته باقیمانده از دستگاه چاپگر و تجهیزات آماده سازی چسب شسته می شود، نتیجه یک پساب فاضلاب تولید می شود. این پساب فاضلاب معمولاً به مرحله تصفیه شیمیایی و سپس فیلتر پرس فرستاده می شود تا به وسیله صفحات فیلتر پرس مواد جامد از مایع جدا شود . کیک حاصل شده (مواد جامد ) به خارج از محل فرستاده می شوند تا در یک مرکز دفع زباله جامد، دفع شوند. استفاده از فیلترپرس در نتیجه راندمان فرآیند را بهبود می بخشد و آب باقی مانده را می توان مجدد در فرآیند تولید استفاده کرد.

 

استفاده از یک ماژول فیلتراسیون در کارخانه های کارتن سازی یک گزینه اقتصادی مناسب برای تصفیه جریان های پساب کارخانه است که تقریباً 90 تا 95 درصد از فاضلاب به عنوان آب تصفیه شده مناسب برای استفاده مجدد می شود.

 

 

توجیه استفاده از سیستم فیلتراسیون در فرآیند کارتن سازی از طریق تجزیه و تحلیل هزینه و مزایای دیگر شامل موارد زیر می شود :

 

  • کاهش حجم تخلیه پساب و هزینه تصفیه مرتبط.
  • تهیه آب با کیفیت بالا برای ورود مجدد به فرآیند.
  • جبران نیازهای آب شیرین و هزینه پیش تصفیه.
  • از بین بردن رشد بیولوژیکی و بو در پساب.
  • ساده سازی تصفیه پساب با یک سیستم فشرده و کم انرژی

 

درباره نویسنده

مدیریت administrator

دیدگاه‌ها بسته شده اند.
ارتباط با مدیریت